65 новозаразени и 2 починати од корона во Прилеп, 33 починати и 1272 новозаразени во Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во последните 24 часа се направени 3.948 тестирања, а регистрирани се 1.272 нови случаи на КОВИД-19 во:

-Скопје 619

-Битола 75

-Прилеп 65

-Куманово 61

-Тетово 50

-Кавадарци 40

-Велес 39

-Охрид 34

-Штип 32

-Струмица и Струга по 23

-Кочани 22

-Кичево и Берово по 21

-Гостивар 19

-Неготино 18

-Крива Паланка 17

-Гевгелија 15

-Валандово 11

-Ресен 10

-Радовиш 9

-Свети Николе, Пробиштип и Виница по 8

-Делчево 5

-Демир Капија, Кратово и Пехчево по 4

-Богданци, Демир Хисар и Македонска Каменица по 2

-Крушево 1

Пријавени се вкупно 33 починати лица: 12 од Скопје (34г, 45г, 59г, 62г, 65г, 72г, 73г, 75г, 78г, 79г, 80г и 84г), по 2 пациенти од Прилеп (65г и 85г), Куманово (68г и 69г), Тетово (68г и 74г), Велес (68г и 78г), Охрид (49г и 83г), Кичево (73г и 80г) и Виница (59г и 84г), а по еден пациент е пријавен од Кавадарци (79г), Битола (41г), Струмица (49г), Неготино (61г), Крива Паланка (84г), Валандово (83г) и Крушево (85г).

Регистрирани се 868 оздравени пациенти од:

-Скопје 421

-Охрид 55

-Куманово 50

-Прилеп 46

-Велес 35

-Кавадарци 27

-Неготино и Гевгелија по 25

-Штип и Струмица по 20

-Битола 19

-Гостивар 17

-Тетово и Струга по 16

-Кичево 14

-Кочани и Радовиш по 12

-Берово 7

-Кратово 5

-Крива Паланка и Крушево по 4

-Ресен и Пробиштип по 3

-Валандово, Свети Николе, Виница, Делчево и Богданци по 2

-Демир Капија и Македонска Каменица по 1

Досега во земјата се направени вкупно 620.810 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 128.511, бројката на оздравени пациенти е 106.392, на починати е 3.749, а бројот на активни случаи изнесува 18.370.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи