Времето денес сончево со мала до умерена облачност

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер претежно од североисточен правец.

Во Прилеп, максималната дневна температура ќе достигне 15 °C.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи