Две родилки починаа во болница од Ковид-19, едното бебе е во критична состојба

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Две родилки починаа во болница во последното деноноќие како последица на ковид-19, дознава порталот Плусинфо.

Двете биле второротки и биле во мошне тешка состојба. Едната имала 33, другата 32 години. Бебето на едната родилка е испуштено дома во добра општа состојба, а другото бебе е во критична состојба.

Повеќе информации се очекуваат од здравствените институции во текот на денот.

До вчера, дури 3.749 лица од земјава починаа од последици на корона вирус. Помеѓу починатите, секој ден има и помлади, луѓе во своите триесетти и четириесетти години, но беа регистрирани дури и неколку случаи кога починаа пациенти во своите дваесетти години.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи