Кривична за жител од прилепско поради неовластено поседување оружје

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Ф.Ц.(25) од с.Големо Радобил, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 12.11.2020, при  извршен претрес на дом и други простории кај пријавениот во с.Големо Радобил, полициски службеници службеници пронашле и одзеле ловечка пушка ,,Црвена застава“ со калибар 16мм, сопственост на дедото на Ф.Ц. и еден ловен карабин „Војнотехнички завод – Крагуевац“ со калибар 7,9мм.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи