МВР распиша меѓународна потерница за наркобосовите од Грчец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Седат Бајрами, Бесир Љатифи, Рогачи Исмаил, Иљаз Муареми, Сенад Љатифи и Егзон Зендели се наркобосовите од Грчец, кои се во бегство, а по кои трага МВР.

Петмина од избеганите се од Грчец, а еден од нив е од Гази Баба. По сите се трага поради сомневање дека сториле кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Во минатонеделната акција „Планина“ беше уапсено 21 лице, за кои обвинителката Вилма Русковска нагласи дека тие се дилери на дрогата, а наркобосовите избегале.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи