БиБиСи за историската победа на македонската репрезентација: Цел свет е обоен во црвено жолта боја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

31 Март 2021 дефинитивно ќе биде датум врежан во македонската историја, како ден кога навидум малата и срамежлива Македонија стана најголем кошмар за Германија после триумфалната победа на македонската фудбалска репрезентација против моќниот четирикратен светски шампион, Германија со 2:1.

Нашите македонци одлично се справија со огромниот фаворит. Ова се големи бодови во квалификациите за Светско Првенство 2022 за Македонија, против првиот светски шампион против кого нашите репрезентативци извојувале победа.

БиБиСи спорт за историската победа со најдобриот коментар кој ќе ви ги стопли срцата и ќе ве направи горди:

„Вечерва цел свет е обоен во црвено жолта боја!“

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи