Денес сончево со мала облачност, oд утре промена на времето

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност поголема во западните делови. Ќе дува умерен, на места краткотрајно засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 23 степени.

Од утре и во деновите од викендот ќе има промена на времето и ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни, локално и над 20л/м2, проследени со појава на грмежи и засилен ветер. Во недела поради продор на постудена воздушна маса на планините и на некои повисоки места претежно во северните делови, ќе има врнежи од снег, а дневните температури особено на северот позначително ќе опаднат.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи