Дечиња преправени во далматинци шеткаат, се смешкаат, лаат и шират радост

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Денеска е 1 Април, денот на шегата. Оваа година, поинаква од другите заради корона вирусот, па можеби многумина се откажаа од радоста на овој ден и потонаа во тишина.

Но, денеска за момент тишината беше прекината, детскиот џагор и смеа беа повторно на улиците низ населбата Карпош во Скопје. Голема група на „101 Далматинец“ излезе на прошетка! Вистинска атракција се дечињата од приватна градинка, кои се маскирани како далматинци и возбудено шетаат и лаат како кутриња, смешкајќи се и ширејќи радост.

Упатуваме благодарност за целиот тим на градинката „Светот на колорес“ кој за момент ни ја врати насмевката на лицето!

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи