Салата „Борис Трајковски“ подготвена, 48 вакцинални пунктови и вакцинирани 5000 лица дневно

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Привршуваат подготовките во спортската арена „Борис Трајковски“ за почетокот на масовната вакцинација на населението во Македонија.

Како што наведува министерот Венко Филипче во своето обраќање на Фејсбук, салата ќе располага со 48 вакцинални пунктови, а се очекува во тек на еден ден да бидат имунизирани околу 5000 граѓани.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи