Гарванлиев пее шести во првото полуфинале на Евросонг кое ќе биде со публика

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Нашиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев со автобиографската песна „Here I Stаnd“ го доби бројот 6 за во првото полуфинале на 18 мај.

Организаторите на годинешниот Евросонг кој ќе трае до 22 мај добија дозвола тој да се одржи во присуство на 3.500 фанови, како дел од тестирање што го спроведува холандската влада. Фестивалот ќе се одржи во мај во салата „Ахој“ во Ротердам откако лани беше откажан поради коронавирусот.

Според планот, салата ќе биде половично полна, а присутните ќе мора да имаат негативен тест за коронавирус.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи