Заев и Филипче во Прилеп слетаа со хеликоптер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство, Венко Филипче, денеска во Прилеп пристигнаа со хеликоптер за да извршат увид во завршените градежни работи на прилепската модуларна болница.

Хеликоптерот со којшто летале премиерот и министерот е полициски хеликоптер од моделот „MI-17/171“.

Од Плусинфо е побарано образложение зошто премиерот и министерот користат хеликоптер, но досега не добиле одговор.

Дејан Проданоски, претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп на својот Фејсбук профил ја објави информацијата дека премиерот и министерот пристигнале со хеликоптер и ги повикува здравствените работници кои се оставени да работат во субстандардни услови и секојдневно да се молат кај нивните претпоставени за да им ги обезбедат потребните заштитни средства, како и лекови, крвна плазма и боци со кислород за пациентите.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи