Заев: Сега условите се подобри на Инфективна откако Мицкоски го поправил прозорот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Зоран Заев на гостувањето во Канал 5, во емисијата „Само Вистина“, ја коментираше изјавата на Христијан Мицкоски, кој гостувајќи во емисијата „Клик Плус“ кажа дека додека бил хоспитализиран на Инфективна, го поправил прозорот во собата 302.

„Верувам дека го поправил прозорецот, тоа може секому дома да му се случи. Тој е инженер, јас верувам. Сега условите се подобри откако го поправил прозорецот. Мицкоски досега не правеше ништо, сега се активира. Тоа е помош во оваа криза“, изјави Заев.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи