Започна вакцинацијата во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Денеска во Здравствен Дом Крушево започна да се одвива непречено процесот на имунизација на повозрасните граѓани над 77 години.
„Повозрасните граѓани покажаа дисциплина, општествена одговорност и голема заинтересираност , и во добро расположение ја примија вакцината. Им посакуваме успешна имунизација и добро здравје“, велат од Здравствен дом Крушево.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи