Идниот четврток – неработен ден за ромската заедница по повод Меѓународниот ден на Ромите 8 Април

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 8 Aприл 2021 година (четврток), Меѓународниот ден на Ромите е неработен ден за граѓаните припадници на ромската заедница.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на ромската заедница во Македонија им го честита Меѓународниот ден на Ромите.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи