Лекарската комора ќе информира за индикациите и контраиндикациите на вакцините против Ковид-19

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Лекарската комора ќе организира онлајн брифинг на кој ќе сподели стручни информации поврзани со вакцините кои се администрираат за заштита од Ковид-19 како и индикациите и контраиндикациите за нивно примање.

Претседателот на Националниот комитет за имунизација д-р Аленсандра Грозданова ќе зборува на тема „Митови и вистини за ковид вакцините”, додека д-р Александар Петличков од Институтот за имунологија и хумана генетика ќе ги појасни индикации и контраиндикации за вакцинирање.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи