Прилепчанецот Трајче Илиоски vs Рамиз Џафиќ од БиХ – во Тетово на 17 април

 

Во Тетово на 17 април во организација на боксерскиот клуб „Шкендија Но Лимит“ ќе се одржи професионална боксерска ревија. На ревијата ќе се одржат 6 професионални борби од кои две со Македонски боксери. Лулзим Исмаили во супер велтер ќе се бори во 10 рунди против Јасмин Данановиќ од БиХ за Евроазиска титула во верзијата W.B.F . А Трајче Илиоски во супер велтер категорија ќе дебитира против Рамиз Џафиќ од БиХ во 4 рунди.

„Настанот ќе биде без публика а ќе биде емитуван на лајф стрим. Можам да кажам дека Трајче Илиоски е во одлична форма. Се спремаме веќе 8 месеци со програмски тренинг. Ќе одиме на победа , првата борба во профи рингот е многу битна . Целта ни е Трајче да победи па потоа ќе размислуваме и за втора борба“, вели тренерот Дарко Чатлески.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи