Граѓанин купил замрзнат зеленчук со глушец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Предмалку, на социјалните мрежи граѓанин со лута реакција бидејќи во пакетче замрзнат зеленчук „Ројал микс“ пронашол глушец. Граѓанинот, видно вознемирен според напишаното, прашува каде да може да се пријави ова.

Агенцијата за храна и ветеринарство треба да постапи веднаш и да се провери квалитетот на храната, бидејќи ова е недозволиво.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи