Прилепчанец киднапирал девојче, ноќеска е приведен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

По пријавата од мајка дека нејзината ќерка е киднапирана од прилепчанецот А.З. (26) ноќеска по полноќ тој е уапсен од полициски службеници од ОВР Прилеп, соопшти МВР.

А.З. во саботата во 21 часот насилно ја внел во патничко моторно возило „голф” ќерката на 44-годишната А.Р. која потоа случајот го пријавила во прилепската полиција.

За случајот е известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи