Фудбалската репрезентација на Македонија во „Панини“ албумот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Македонците за прв пат имаат прилика да ја видат фудбалската репрезентација на својата држава во албум посветен на Европско првенство.

Најновиот албум „Еуро 2020“ од италијанскиот издавач „Панини“ е албум е посветен на европското првенство кое требаше да се случи во 2020 година, но УЕФА го одложи почетокот до 11 јуни 2021 заради пандемијата Ковид-19.

Дистрибуцијата на албумот и сликичките во Македонија започна во првите денови на април. Освен во мрежата трафики и други продавници, сликичките за „Еуро 2020“ може да се купат и преку веб-сајтот slikicki.mk.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи