Бесплатен паркинг и попусти за српските туристи, предлог од Љупчо Јаневски од Агенцијата за промоција на туризмот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Љупчо Јаневски директорот на Агенцијата за промоција на туризмот, предлага до туристичко угостителскиот сектор и локалната самоуправа поволности за туристите од Република Србија.

Тој на својот фејсбук профил ги повика туристичко-угостителскиот сектор и општините да ги овозможат овие попусти за српските туристи.

„Затоа предлагам до туристичко-угостителскиот сектор и локалната самоуправа за туристите од Република Србија:

Бесплатни влезници за сите музеи;

Бесплатен паркинг во сите градови;

Попуст во сите угостителски објекти;

Попуст во сместувачките капацитети;

Брз трансвер на граничните премини;

Бидејки подадената рака во тешките моменти никогаш не треба да биде заборавена“, напиша Јаневски.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи