Забава без маски во Тел Авив во Израел – колку од вас би сакале да сте во Израел сега?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Клучот за успехот, успешно спроведената вакцинација, доведе до релаксирање на заштитните мерки во Израел. Животот по сè изгледа полека се враќа во нормала откако го вакцинираа најголемиот дел од населението. На социјалните мрежи израелскиот диџеј Скази објави видео и фотографии од забава на плажа во Тел Авив.

Израел е една од земјите каде вакцинирањето од Ковид-19 се одвива масовно. Пресметано е дека околу 5,7 милиони луѓе веќе ја примиле вакцината, а околу 4,8 милиони треба да ја примат втората доза.

За враќањето на животот во нормала во Израел пишува и угледниот NewYork Times, каде се напоменува дека „зелената карта“ што им се дава на вакцинираните, им дозволува да одат на концерти, спортски настани и во ресторани.

Колку е далеку Македонија од оваа реалност?

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dj SKAZI (@skazi_asher)

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи