За време на пандемијата „The Hounds“ го снимија својот втор албум – промоција наскоро

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Повеќе од една година целата планета се наоѓа во една тешка криза поради корона пандемијата, која влијаеше врз целокупниот начин на живот, на економијата, буквално ништо не е како порано. Во оваа т.н. нова нормалност, иако ништо не е нормално, погодени се голем број сфери во општеството, особено културата и музиката. На каков начин функционираат мизичарите во овој период во ова интервју разговараме со Златко Карчески, басистот и фронтменот на прилепската рок група The Hounds.

Карчески открива детали за нивниот нов албум, кој треба да се промовира наскоро, а со него разговараме и за едно негово хоби. Нешто што можеби малкумина го знаат за Златко е тоа дека освен што одлично свири и пее, исто така и активно се занимава и со планинско трчање и тоа на доста долги стази.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи