Таравари: Пред 10 дена требаше да се почне со рестрикции, полицискиот час по 22 часот е хипокризија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Македонија се соочува со третот најсилен бран на корона вирусот кој е мошне сериозен и прави огромни проблеми врз здравствените работници во земјава.

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари смета дека полицискиот час од 22 часот до 05 часот наутро е сосема непотребен и не го дава посакуваниот ефект.

„Треба да се размислува за ограничувачки мерки, требаше пред 10 дена да се започне со рестрикции. Полицискиот час по 22 часот е хипокризија“, вели Таравари во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи