Хит во Русија: Лабрадор во живо ѝ го украде микрофонот на новинарка и избега

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Временската прогноза за времето во Москва стана вирална откако куче влета во кадарот и го украде микрофонот на новинарката.

Преносот во живо на руската новинарка на Мир ТВ, Надежда Серјожкина, беше прекинат од разигран златен ретривер кој скокна врз неа, и го фатил микрофонот од раката и избега.

И додека снимателот ја снимаше како го брка кучето, на следниот кадар се гледа зачудениот лик на водителка во студиото.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи