Времето денес сончево со мала облачност и слаб јужен ветер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер кој на југоисток ќе засилува. Од пладневните часови претежно на југоистокот ќе има појава на локален дожд. Нови врнежи од дожд ќе започнат од вечерните часови од северозапад, а на планините и понекаде на повисоките места тие ќе бидат од снег.

Во Прилеп и регионот маскималната температура ќе достигне 14 °C.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи