Излезе трејлерот за Локи – најновата серија од Марвел

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Локи е најновата серија од направена според лик од стриповите на Марвел, во која главен е лик истоимениот Бог на пакоста.

Настаните во серијата се одвиваат после случувањата во филмот „Avengers: Endgame“ од 2019 година.

Снимањето на серијата почна лани во јануари, по што беше прекинато поради пандемијата. Продолжи во септември, а заврши во декември.

Том Хидлстон ја репризира улогата на Локи од филмовите, додека во другите улоги се појавуваат и Овен Вилсон, Гугу Мбата-Ро и Вуни Мосаку.

Премиерата е закажана за 11 јуни, а ќе се прикажат 6 епизоди.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи