Прво место за кадетките од клубот „7 Мај Леов“ од Прилеп на државното првенство

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Кадетките од клубот „7 Мај Леов“ од Прилеп го освоија првото место во екипна конкуренција на државното првенство во борење кое викендов се одржа во Скопје.

Тие го повторија ланскиот успех и ја одбранија титулата.

Сега им остануваат уште два натпревари, младинци до 20 години и пионери У 15. Ако успеат да ги одбранат и нив ќе го повторат и ланскиот успех за освојување на купот.

На табелата за купот „7 Мај Леов“ од Прилеп e 1 место со 40 бода разлика, од Вардар кој е второпласиран, трет е Бучин од Радовиш ии четврт Балканец од Штип.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи