Прилепчанец улови милион на Златна рипка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Инстант лозот Златна Рипка и во својата 6та серија продолжува да радува многу играчи и да раскажува многу среќни рибарски приказни.

Овој пат среќниот добитник на главната премија од 1.000.000 денари доаѓа од Прилеп. Игорче Богојески заедно со неговиот шестгодишен син купиле 10 инстант лозови ЗЛАТНА РИПКА од продажното место„Маргаритка“ во Прилеп. На еден од овие лозови како добитен број бил и бројот 08, кој се појавил во едно од полињата ТВОИ БРОЕВИ, а веднаш под него била впишана и сумата на добивката во вредност од 1.000.000 денари.

Игорче и неговото семејство како долгогодишни играчи на инстант лотаријата, конечно го пронајдоа својот среќен лоз. Како што раскажаа ќе продолжат да веруваат во среќата и понатаму ќе гребат инстант лозови, а повремено како и до сега ќе играат и по некоја ЛОТО 7 комбинација. Средствата од добивката ќе ги вложат во својот дом и негово реновирање.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи