Состанок на Филипче со менаџерите на приватните болници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево ќе одржи средба со менаџерите на приватните болници во Македонија.

Се работи за претставници на Аџибадем Систина, Жан Митрев и Ремедика, а состанокот е закажан за во 17 часот во Министерството за здравство.

Според информациите, тема на состанокот ќе бидат високите цени за лекување на пациенти со ковид-19.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи