1.099 активни случаи на корона во Прилеп – 141 лице се наоѓа на болничко лекување

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 29 март до 4 април 2021 година, во општина Прилеп имало 372 нови случаи на Ковид-19, а од последици на коронавирусот починале 18 лица.

Бројот на активни случаи изнесува 1.099, од кои 141 лице се наоѓа на болничко лекување.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 7.304, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 345 лицa.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи