ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Многу здравје на сите граѓани, час поскоро да ја снема оваа пандемија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денес на Светскиот ден на здравјето, посакуваме многу здравје на сите граѓани, особено на заболените од КОВИД-19, велат во соопштение од ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

„Посакуваме час поскоро да ја снема оваа пандемија која однесе многу животи, а ги измори здравствените работници.

Како Општински комитет на ВМРО-ДПМНЕ се погриживме до секој заболен од КОВИД-19 во Болницата, стигне пакет со освежителни пијалоци.

Не ги заборавивме ни здравствените работници. Им благодариме на сите кои се вклучија во хуманитарната акција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ!“, стои во соопштението.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи