Денеска се вакцинираа припадниците на Армијата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Денеска се вакцинираа припадниците на Армијата на РСМ во А1 Арената Борис Трајковски, објави министерот за здравство, Венко Филипче.

„Заинтересираноста е огромна и процесот тече според сите предвидени услови и протоколи. Овие лица спаѓаат во критичната група на граѓани кои се од есенцијална важност за функционирање на системот на државата. Ги повикувам сите останати граѓани кои досега не се пријавиле како заинтересирани за вакцинација преку своите матични лекари или на веб страницата vakcinacija.mk досега да го сторат тоа како би биле опфатени во системот на евиденција“, напиша Филипче.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи