Утре неколку улици во Прилеп ќе немаат струја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Утре, четврток, од 9.30 до 15.30 часот дел од улиците „Карпалак“, „Струшка“ и фирмата „Интерглас“, покрај поранешниот „Жито Прилеп“ ќе немаат струја поради како што известуваат од ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе се работи на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на повеќе локации.

„Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) во листата во прилог“, велат од ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи