62 лица го прекршиле полицискиот час, 482 не носеле маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во текот на изминатите 24 часа мерката за носење лична заштита на лице ја прекршиле 482 лица, а забраната за движење од 20 часот синоќа до 05 часот утрово не ја почитувале 62 лица, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на ковид-19.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи