Студено и променливо облачно со засилен северен ветер, утрински температури под 0 до недела

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Времето денес ќе биде претпладне променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи во интервал од 1 °C до 9 °C.

Актуелно УХМР предупредување:

Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи