Американска амбасада: Не коментираме истраги во тек, во тесна соработка сме со МВР

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Американската амбасада соработува со МВР и другите институции, но не коментира истраги кои се во тек, е ставот на Амбасадата на САД, на прашање на „360 степени“ за нивната позиција во случајот „Двојник“, за незаконското издавање пасоши со туѓ идентитет.

„Не коментираме истраги во тек, Амбасадата на САД има тесна соработка со МВР, како и другите владини министерства и институции во Северна Македонија, за да се постигнат заедничките цели на спроведување на законот и владеење на правото, вклучувајќи регионална соработка за спроведување на законот и борбата против тероризмот“ велат од Амбасадата на САД.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи