Блокиран патот Плетвар-Кавадарци, запленета дрога вредна над 800 илјади евра и приведен висок полициски службеник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

Во голема полициска акција заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА запленета е дрога во вредност од над 800.000 евра, приведен е висок полициски службеник. Продолжуваме заедно со нашите стратешки партнери во неселективна борба против криминалот, напиша на Фејсбук министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Дрогата била запленета околу 14 часот на патот од Плетвар кон Кавадарци. На терен се голем број на полициски сили, а блокиран е и патниот правец каде што се фатени дилерите.

Повеќе детали за акцијата ќе бидат познати во текот на денот.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи