Денес сончево со умерен северен ветер, какво време не очекува викендов?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од -6°C до 1°C, а максималната од 8°C до 1°C.

Во Прилеп ќе биде сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до -4°C, а максималната ќе достигне до 12°C.

Како што информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), претстои период на стабилно време со пораст на дневните температури. Утринските температури во следните два дена на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи