Еден час отворено на повеќе теми со градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во ова издание на Инфо Регион разговараме со градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, на повеќе теми кои беа и се уште се актулени, како ковидот, големиот број смртни случаи во Прилеп, недостигот на лекари, мостот кај Сточен пазар, зошто беа потребни автобуси на метан од 1 милион евра, реконструкцијата на булеварот и дали тој можеше да биде проширен, новата градинка во Точила. Разговараме и за тоа зошто се уште не е исполнето ветувањето за покриен базен, зошто Прилеп не доби нов театар, но и за тоа зошто оваа година нема да има реконструкција на Старата чаршија. Зборуваме и за стадионот, за Победа.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи