49 нови случаи во Прилеп и двајца починати

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во последните 24 часа се направени 5.569 тестирања, а регистрирани се 1.092 нови случаи на КОВИД-19 во:

 

-Скопје 452

-Битола 85

-Куманово 80

-Прилеп 49

-Кавадарци 45

-Велес 41

-Струмица 36

-Охрид 33

-Тетово 30

-Штип 27

-Кичево 22

-Гостивар и Кочани по 21

-Гевгелија 18

-Струга 15

-Ресен 13

-Радовиш 11

-Делчево 10

-Дебар и Берово по 8

-Свети Николе, Крива Паланка и Пробиштип по 7, Дојран 6

-Неготино, Виница, Богданци и Демир Хисар по 5

-Валандово, Македонски Брод и Македонска Каменица по 4

-Демир Капија 3

-Крушево и Пехчево по 2

-Кратово 1

 

Пријавени се вкупно 32 починати лица: 10 од Скопје (91г , 83г , 65г , 79г , 2 лица по 74г, 72г, 70г, 63г и 60г), по 2 починати пациенти од Куманово ( 73г и 65г), Прилеп (90г и 81), Тетово (77г И 74г), Гостивар (78г и 48г), Кавадарци (70г и 46г), Гевгелија (66г и 61г) и Виница (67г и 64) и по 1 починат пациент од Битола (88г), Берово (76г), Велес (81г), Крива паланка (61г), Неготино (61г), Охрид (81г), Свети Николе (70г) и Штип (64г).

 

Регистрирани се 2003 оздравени пациенти од:

 

-Скопје 1145

-Кавадарци 147

-Охрид 101

-Неготино 81

-Струга 71

-Куманово 57

-Прилеп 53

-Битола и Велес по 43

-Тетово 34

-Штип 32

-Гостивар 27

-Струмица 26

-Гевгелија 23

-Делчево 17

-Крива Паланка 15

-Кичево 14

-Кочани 10

-Берово и Демир Капија по 9

-Ресен 7

-Свети Николе и Радовиш по 6

-Пробиштип, Валандово, Богданци и Македонски Брод по 5

-Виница и Крушево по 3

-Дојран 1

 

Досега во земјата се направени вкупно 666.091 тестирања на Ковид-19.

 

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 141.157, бројката на оздравени пациенти е 115.433, на починати е 4.182, а бројот на активни случаи изнесува 21.542.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи