Еко акција кај Селце – се засадија и 150 садници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Викендов околу манастирот Свети Димитрија ка ј селото Селце се одржа втората еко граѓанска акција, чиј иницијатор беше Виктор Петроски. Освен чистењето на ѓубрето кое го фрлаат несовесните граѓани, се засадија и 150 нови садници.

Покрај чистењето ѓубре од подвожнакот нагоре и околу манастирот засадивме и една мала шумичка со повеќе од 150 дрвца Покажавме дека на сите заеднички ни е Прилеп уште повеќе и секој треба од себе да си тргни. Да си ја одржиме и порасниме свеста за чист Прилеп. Благодарност огромна до сета поддршка!“, истакна Петроски кој на својот ФБ профил ги наброја сите оние кои ја поддржаа оваа акција :

 

Левица

Извиднички одред Феникс – Прилеп / Scout Group Phoenix – Prilep

FitnesStudioLadyFit

Joga Studio Samadi

Vitaminka

Ротари Прилеп

Проф.

Dimitar Nikoloski

Игор Трпчески

и сите други што учествувавте!

Видеото го изработи

Annunakey Jovanosky

 

 

 

 

 

 

 

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи