Денес сончево со мала до умерена облачност, од утре промена на времето

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи во интервал од 7 °C до 17 °C.

Од утре се очекува промена на времето. Ќе преовладува умерено облачно, а повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локални врнежи од дожд, на места поројни проследени со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи