Запознајте ја Шанко, бебето кое се родило со импресивна должина на коса

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Знаете дека сте успеале на социјалните мрежи кога сте собрале следбеници на Инстаграм од 100.000 луѓе пред да достигнете возраст од една година!

Ова бебе,  Шанко, добива внимание од глобални размери благодарение на нејзината лелеава коса.

Кога новороденчето се родило во Јапонија, таа веќе имала импресивна коса. Нејзината коса продолжила да расте со неверојатна брзина, па затоа нејзиното семејство одлучило да отворат Инстаграм профил за малата Шанко за да споделат со јавноста како се одвиваат убавите детски денови на оваа убавица со прекрасна коса.

Денес, Инстаграм профилот има скоро 400 илјади следбеници кои уживаат во нејзините фотографии и видеа.Голем број на луѓе ги коментираат фотографиите изразувајќи го своето воодушевување од нејзините прамени, а едно лице напиша: „Ова дете има подобра коса од секој што го познавам“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи