Известување за боеви гаѓања на стрелиштето „Леково“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На ден 13, 20 и 27 април 2021 година, во време од 09:00 до 21:30 часот на стрелиштето „Леково“ ќе се реализира боево гаѓање.

Во горенаведениот период реонот на стрелиштето „Леково“ е забранета зона. За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку пронајдат неексплодирани зрна, односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарнизонот во Прилеп.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи