Нови 30 дена притвор, Орце Камчев останува во Шутка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Бизнисменот Орце Камчев останува во притвор во Шутка. Кривичниот суд одлучи да му го продолжи притворот на нови 30 дена. Тој во Шутка е веќе еден месец. Одбраната на осомничениот Камчев во случајот „Плацеви на Водно“, може да поднесе жалба до Апелациониот суд.

Соопштението на Кривичен го пренесуваме во ценост:

„Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Ј.К., донесе решени со кое сеуште постојат околностите од член 165 ст.1 т.1 од ЗКП и го прифати предлогот на обвинителството со што ја продолжи мерката притвор за 30 дена.“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи