Почна вакцинирањето на новинарите и медиумските работници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во салата „Борис Трајковски“ денеска почна вакцинацијата на новинарите и на медиумските работници. Станува збор за 631 лице кои ќе се вакцинираат од 8:20 до 10:30 часот.

„Лицата кои се пријавија на првиот повик, а кои не ги исполнија условите за оваа фаза од вакцинацијата, како и сите останати заинтересирани новинари и медиумски работници, ќе бидат земени предвид за следниот круг на вакцинација кој се очекува да биде наскоро. Истото важи и за сите оние кои се пријавија по истекот на рокот за пријавување во оваа фаза од вакцинацијата“, велат од ЗНМ.

Денес се вакцинираат оние новинари и медиумски работници кои се пријавија на повикот и ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација, односно се над 40 годишна возраст, или пак имаат хронична болест.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи