Сурлаџиоска: Младите да бидат истрајни во остварувањето на своите соништа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Кога имате талент, времето ќе дојде за да го покажете сето она што го поседувате. Она што ви е дадено како дарба, како уникатност на вашата личност, секогаш излегува на површина, а посебно ако имате убав глас, тој надалеку се слуша. Погледнете го интервјуто со талентираната Сара Сурлаџиоска и дознајте повеќе за оваа млада позитивна девојка која се искачува се повисоко на нашата музичка сцена.

Каков вид на жанр сака да пее најмногу, која е нејзината најдрага награда, како го одржува добриот физички изглед, за нејзината глума и за силата која ја има за да покаже на светот дека она што е девојка е предност, а не недостаток, па често сака да каже дека е комплицирана девојка која постигнува да направи многу. Слушнете и за новата песна на прекрасната Антониа Гиговска во која нашата Сара е придружен вокал.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи