49 прекршувања на забраната за движење

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од 20.00 часот (11.04.2021) до 05.00 часот (12.04.2021) констатирано е дека 49 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (11/12.04.2021) пак, на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 512 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи