ВИДЕО – Спектакл со дронови во Русија по повод 60 години од првиот лет на човекот во вселената

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Масовен спектакл на дронови во Велики Новгород, посветен на 60-годишнината од првиот лет на човекот во вселената. 500 дронови полетаа над реката Волхов кај историскиот архитектонски комплекс Јарославлево дворишче и ги прикажаа главните симболи на Денот на космонаутиката: ракетата, сателитот, Меѓународната вселенска станица и други.

 

ИЗВОР: https://mk.rbth.com

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи