Полицискиот час го прекршиле 28 лица – 431 казнети за неносење маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека полицискиот час од 20.00 часот (12.04.2021) до 05.00 часот (13.04.2021) не го почитувале 28 лица.

Во однос за мерката за носење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие (12/13.04.2021) на територијата на Македонија, регистрирани се 431 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи